همه ما میدونیم که اطلاعات زیادی در دنیای اینترنت موجود هست و یکی از اون ها آموزش یک زبان جدید هست، اما دسترسی به تمام این اطلاعات و سایت ها بخشی از این مشکلات هست، من تمام وبسایت‌ها رو مورد بررسی قرار دادم و براتون در این پست قسمتی از وبسایت‌ها رو معرفی خواهم کرد…

Duolingo: بهترین برای اکثریت مردم


Duolingo یکی از پرطرفدارترین وبسایت‌هاییست که مردم برای یاد گرفتن رایگان زبان‌های مختلف دنیا از آن استفاده می‌کنند. این وبسایت طوری طراحی شده که آموزش زبان همانند یک سرگرمی جذاب به نظر برسد. در این خصوص Duolingo کارش را با کلمات پایه هر زبانی که کاربر انتخاب کرده باشد شروع می‌کند و آرام آرام او را به سطوح بالاتر سوق می‌دهد.

از گرفتن آزمون‌های ساده و بررسی قدرت مکالمه افراد تا استفاده از صحیح ترین لهجه‌ها در بخش لیسنینگ، Duolingo هر چه کاربرانش برای یادگیری یک زبان تازه به آن نیاز داشته باشند را در اختیارشان می‌گذارد. جالب تر اینکه Duolingo فقط به یک وبسایت محدود نشده و می‌توان از اپ آن روی iOS، اندروید و حتی ویندوز موبایل نیز استفاده کرد.

FluentU: یادگیری زبان خارجی با تماشای ویدیو


برعکس بسیاری از وبسایت‌های آموزش زبان، FluentU سعی دارد با استفاده از یک سری ویدیو کاملا معمولی به کاربرانش زبان بیاموزد. همانطور که گفتم هیچ یک از ویدیوهای حاضر در این سایت، ویدیو آموزشی نیستند بلکه آن‌ها فقط یک سری کلیپ یا موزیک ویدیو معمولی هستند که صرفا یک شخص در آن‌ها مشغول صحبت کردن است.

البته FluentU برای تمام ویدیوها زیرنویس‌های تعاملی جالبی قرار داده تا کاربر بتواند حین شنیدن مکالمات از معنا و مفهوم آن‌ها با خبر شود. FluentU در کل وبسایت کاربردی و خوبیست اما متاسفانه رایگان نیست و باید برای دسترسی به خدمات آن ماهانه ۱۰ تا ۲۰ دلار بپردازید.

Rype: یادگیری با یک مربی خصوصی


Rype در میان دیگر گزینه‌های موجود در این لیست کمی متفاوت است و تفاوت آن را می‌شود به خوبی در شیوه‌ آموزشی منحصر به فردش دید. این وبسایت به جای استفاده از ویدیوهای آموزشی و گرفتن آزمون‌ها ساده، شما را به یک مربی خصوصی کار بلد متصل می‌کند تا بتوانید با همان متدهای آموزشی قدیمی مراحل یادگیری زبان جدیدتان را پشت سر بگذارید. به تبع دریافت چنین سرویسی رایگان نیست و شما مجبورید برای استفاده از خدمات Rype برای هر ماه ۶۵ دلار کنار بگذارید.

Memrise: بازی کنید و یاد بگیرید


Memrise نیز یکی دیگر از پلتفرم‌های شناخته شده‌ای است که کاربران بسیاری از سرتاسر جهان برای یادگیری زبان‌های جدید از آن استفاده می‌کنند. همانند Duolingo، پلتفرم Memrise نیز سعی دارد با اجرای بازی‌های ساده به کاربرانش اصول و قواعد یک زبان جدید را آموزش دهد.

علاوه بر این، اپ موبایل Memrise نیز در دسترس است و شما می‌توانید به کمک آن حتی به صورت آفلاین نیز از خدمات این پلتفرم محبوب استفاده کنید. خوشبختانه خدمات پایه‌ Memrise رایگان هستند اما اگر به دنبال سرویس‌های حرفه‌ای تر می‌گردید باید برای هر ماه ۴.۹۵ دلار ناقابل بپردازید.

Babbel: آموزش زبان با موضوع دلخواه


از بین تمام وبسایت‌هایی که تا حالا معرفی کردیم، Babbel رویکرد متفاوتی برای آموزش زبان به کاربرانش در پیش گرفته. بر خلاف اکثر وبسایت‌ها این لیست که اکثرا کار را با آموزش کلمات شروع می‌کنند، Babbel به کاربر اجازه انتخاب یک موضوع خاص را می‌دهد و در ارتباط با آن پروسه آموزشی خود را آغاز می‌کند. اما متاسفانه خدمات Babbel به هیچ وجه رایگان نیستند و اگر تمایل به استفاده از آن‌ها داشته باشید باید هر ماه به هزینه‌ای ۱۲.۹۵ دلاری تن دهید.

منبع: Howtogeek

کپی کردن
0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه